Wydarzenia

 Szukaj w bazie danych 
      2013-08-01 » Pińsko w Powstaniu Wielkopolskim - nowa wystawa

miejsce wydarzenia : SzubinPińsko w Powstaniu Wielkopolskim - nowa wystawa
W Muzeum Ziemi Szubińskiej na koniec lipca zmieniliśmy wystawę, by od początku nowego miesiąca mogli się z nią zapoznać zwiedzający. Prezentujemy ekspozycję, która swą premierę miała w czerwcu w plenerze podczas festynu w Pińsku z okazji 800 lat miejscowości. Teraz chcemy pokazać zdjęcia i wiadomości dotyczące Pińska w muzeum. Głównym bohaterem wystawy jest Pińsko, miejscowość, w której do dziś zachowały się ślady dawnego krajobrazu. Dawny pejzaż tworzył przede wszystkim piękny zespół pałacowo-parkowy z połowy XIX w. ze stawem, ozdobnymi mostkami, wysepkami oraz bogatym drzewostanem. Wystawa pokazuje wiele elementów wspólnych dla Pińska i Szubina, co spowodowane jest ich bliskim sąsiedztwem. Przeszłość obu miejscowości wiąże się m.in. w osobach właścicieli, w powstaniu wielkopolskim czy chociażby życiu harcerskim. Autorkami wystawy są Kamila Czechowska i Katarzyna Cieniuch. W pierwszym dniu ekspozycji wystawa miała już pierwszych zwiedzających.


autor publikacji : Katarzyna Cieniuch


 Pińsko w Powstaniu Wielkopolskim - nowa wystawa

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2024-02-23
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj45
wczoraj50
razem159037

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi