Wydarzenia

 Szukaj w bazie danych 
      



2013-03-07 » Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK

miejsce wydarzenia : Szubin



Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK
Trwa realizacja projektów związanych z upamiętnianiem Powstania Wielkopolskiego. 7 marca 2013 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się spotkanie międzypokoleniowe. Jego uczestnikami byli członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii św. Wita w Słupach, uczniowie Gimnazjum nr 1 w Szubinie, członkowie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz pracownicy Muzeum Ziemi Szubińskiej. Spotkanie dotyczyło dwóch projektów.
Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy wspólnocie św. Wita w Słupach pozyskał fundusze z otwartego konkursu ofert Starostwa Powiatowego. Projekt ,,Wielkopolskimi śladami zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego” zakłada integrację międzypokoleniową młodzieży i osób starszych, kultywowanie tradycji i historii, potrzebę włączania mieszkańców małych środowisk lokalnych w życie społeczne i kulturalne. Promowanie dziedzictwa kulturowego, podtrzymywanie pamięci o przeszłości Ojczyzny. Było to drugie spotkanie, na którym prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Marlena Posadzy przedstawiła trasę wycieczki i miejsca, do których udamy się 13 kwietnia. Na trasie wycieczki będzie Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, Muzeum Powstania Wielkopolskiego im. Józefa Dowbora-Muśnickiego w Lusowie, Muzeum we Wrześni, kwatery powstańców wielkopolskich na cmentarzach w Środzie Wlkp. i Miłosławiu. Uczestnicy wycieczki na grobach powstańców złożą wiązanki i zapalą znicze, oddając poległym hołd.
Drugi projekt, który omawiany był tego dnia w Muzeum, realizowany jest przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne. Wiceprezes towarzystwa Kamila Czechowska mówiła zebranym o projekcie współfinansowanym w ramach tego samego zadania ze środków Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią pt. „Szlakiem Powstania Wielkopolskiego”. Jednym z punktów projektu będzie rajd szlakiem im. Hrabiego Ignacego Mielżyńskiego z Szubina do Rynarzewa. Rajd pieszy odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia 2013 r. Uczestnicy będą mieli do przebycia dwunastokilometrową trasę, która zakończy się na terenie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie. Zwieńczeniem projektu będzie wystawa dotycząca pamięci o powstaniu na naszym terenie.


autor publikacji : Marlena Posadzy/Kamila Czechowska


 Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK   Spotkanie w ramach projektu Ak w Słupach i STK

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2024-12-22
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj2
wczoraj19
razem164503

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi