Wydarzenia

 Szukaj w bazie danych 
      2013-01-31 » Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc

miejsce wydarzenia : Nakło nad NoteciąKonkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc
31 stycznia 2013 r. odbyła się kolejna edycja konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowych. Konkurs organizowany jest od 1999 roku, początkowo naprzemiennie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a od pięciu lat w bieżącej formule.

W tym roku do rywalizacji rywalizacji stanęły trzyosobowe reprezentacje następujących szkół:
I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią
Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią
Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie
Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni.

Pierwszy etap stanowił pisemny test, w którym należało odpowiedzieć na 20 pytań. Najlepiej zrobili to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie (36 punktów), I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią (34 punkty) oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie (28,5 punktu).

W drugiej rundzie drużyny odpowiadały na 10 pytań z wylosowanych wcześniej zestawów. Najskuteczniejsi okazali się reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. LO w Szubinie
2. I LO w Nakle nad Notecią
3. ZSP w Szubinie
4. ZSP w Nakle nad Notecią
5. ZSŻŚ Nakło nad Notecią
5. ZST w Kcyni

Współorganizatorem konkursu był Związek Harcerswa Polskiego Hufiec Nakło. Nagrody dla uczestników zakupione zostały ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach realizacji zadań publicznych z zakresu podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, pod nazwą „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na ziemiach noteckich.”
Tekst: Muzeum Ziemi Krajeńskiej
Zdjęcia: Zbigniew Kubisz/www.kurier-nakielski.pl


autor publikacji : Muzeum Ziemi Krajeńskiej


 Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc  Konkursu Powstanie Wielkopolskie na Krajnie i Pałukach na tle wydarzeń międzynarodowyc

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2022-08-08
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj7
wczoraj18
razem148407

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi