Wydarzenia

 Szukaj w bazie danych 
      2018-01-16 » Powiatowy Turniej Szkół wygrało Dziewierzewo i Nakło

miejsce wydarzenia : KcyniaPowiatowy Turniej Szkół wygrało Dziewierzewo i Nakło
W dniu dzisiejszym (16.01.2018 r.) odbył się Powiatowy Turniej Szkół, którego organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kcyni. Inicjatywę wsparli: Urząd Miejski, Towarzystwo Historyczne w Kcyni oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni. Turniej odbył się w ramach wydarzeń związanych z 99. rocznicą Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Kulminacja obchodów będzie miała miejsce 2 lutego. W tym dniu w Kcyni odbędą się powiatowo-gminne obchody 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn w tym 6 w kategorii szkoły podstawowe i 6 w kategorii szkoły ponadpodstawowe/ponadgimnazjalne. Turniej składał się z trzech elementów: testu wiedzy historycznej (koordynator p. Piotr Groll), konkursu piosenki i pieśni patriotycznej „Marsylianka Powstańcza” (koordynator Dobromiła Siewkowska) oraz gry ulicznej (koordynator Rafał Jankowski). Wspaniała zimowa sceneria dopełniła klimatu gry ulicznej, w ramach której trzyosobowe drużyny miały do wykonania zadania związane m.in. z odnalezieniem miejsc dotyczących Powstania Wielkopolskiego na terenie naszego miasta. Dodatkową atrakcją była siedziba sztabu dowództwa frontu północnego, która została zaaranżowana przez członków Towarzystwa Historycznego w Kcyni (Piotr Dąbrowski i Bartosz Szymczak). Uczestnicy turnieju mogli otrzymać tu m.in. kartę mobilizacyjną z pieczęcią I Kompanii Kcyńskiej oraz pamiątkowy znaczek związany z obchodami, który wydał Urząd Miejski. Zadbano także o ciepły posiłek. Koordynatorem z ramienia urzędu była Anna Duda-Nowicka. Na zakończenie dyrektor ZSO p. Katarzyna Kluczyńska podsumowała turniej i ogłosiła wyniki. Wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się podczas głównych obchodów w Kcyni w dniu 2 lutego 2018 r. Poniżej program obchodów. Po zakończeniu turnieju członkowie Towarzystwa Historycznego wraz z uczniami - Pawłem Stachowiakiem (Gimnazjum im. Powstańców Wlkp.) oraz Marcinem Bartoszkiem (Liceum Ogólnokształcące im. K. Libelta) udali się na ulice naszego miasta, by przechodniom rozdać ulotki informujące o obchodach 99. rocznicy Powstania Wlkp.

Przypominamy o trwającym do jutra tj. 17 stycznia Powiatowym Konkursie Plastycznym "Powstanie Wielkopolskiego 1918/1919 w Twoich barwach", którego organizatorem jest Urząd Miejski.


Wyniki Powiatowego Turnieju Szkół:

kategoria szkoła podstawowa klasy VI-VII oraz gimnazjum klasy II-III

I miejsce Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

II miejsce Szkoła Podstawowa im. Jana Czochralskiego w Kcyni

III miejsce Szkoła Podstawowa w Mycielewie

kategoria szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Nakle

II miejsce Zespół Szkół im. E. Chroboczka w Szubinie

III miejsce Liceum Ogólnokształcące w Kcyni


autor publikacji : Fot. i tekst Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni


bibliografia :


linki :


 Powiatowy Turniej Szkół wygrało Dziewierzewo i Nakło   Powiatowy Turniej Szkół wygrało Dziewierzewo i Nakło   Powiatowy Turniej Szkół wygrało Dziewierzewo i Nakło   Powiatowy Turniej Szkół wygrało Dziewierzewo i Nakło   Powiatowy Turniej Szkół wygrało Dziewierzewo i Nakło

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2023-02-04
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj3
wczoraj34
razem152434

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi