Wydarzenia

 Szukaj w bazie danych 
      2015-04-16 » Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?

miejsce wydarzenia : SzubinBrelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?
Pierwsze breloki wykonane w ramach projektu NATCHNIENI ZWYCIĘSKIM POWSTANIEM WIELKOPOLSKIM 1918-1919 pojawiły się już na ulicach naszego miasta. Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim chcemy upamiętniać w różny sposób, brelok, rzecz używana w codziennym życiu, ma przypominać o zwycięskim zrywie, który miał wpływ na rzeczywistość, w której żyjemy, warto o tym pamiętać. Osoby biorące udział w projekcie dostarczyły do Muzeum Ziemi Szubińskiej zdjęcia w formacie JPG, by wykonać personalizowany brelok do kluczy. Jedna strona w breloku poświęcona jest upamiętnieniu Powstania Wielkopolskiego, dzięki mieszkańcom Szubina na drugiej stronie brelok jest zindywidualizowany, pojawiły się zdjęcia najbliższych im osób, sympatii, dzieci, przyjaciół. Powstanie wielkopolskie stało się także natchnieniem dla malarzy i poetów. Tworzenie breloków połączyliśmy ze zwiedzaniem wystawy pod tym samym tytułem. Uczestnicy projektu zapoznawali się z wystawą NATCHNIENI ZWYCIĘSKIM POWSTANIEM WIELKOPOLSKIM 1918-1919, którą tworzą wiersze o tematyce powstańczej powstałe na przestrzeni lat, w tym autorów współczesnych Silvanę Oczkowską i Mirosława Rzeszowskiego. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających. Projekt realizowany będzie przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne we współpracy z kołem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego i Muzeum Ziemi Szubińskiej w okresie 1.02.2015-31.10.2015 r. Zadanie współfinansowane jest przez POWIAT NAKIELSKI.


autor publikacji : Katarzyna Cieniuch


bibliografia :


linki :


 Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?  Brelok powstańczy? Jak rozpowszechniać tematykę powstańczą w XX w.?

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2024-02-23
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj41
wczoraj50
razem159033

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi