Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919
Koło w Szubinie im. ks. Ludwika Sołtysińskiego

Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie

data: 2016-12-14, autor: Kamila Czechowska

Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie
12 grudnia 2016 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się opłatkowe spotkanie członków Koła Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Szubinie.
Spotkaniu przewodniczyła prezes Mariola Polańska, która przedstawiła sprawozdanie z działalności koła za 2016 r.
Wiceprezes Kamila Czechowska omówiła organizację powiatowych obchodów 98. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Szubinie, na które zaprosiła wszystkich członków.
Marlena Posadzy przedstawiła propozycje do projektu dotyczącego upamiętnienia powstania i powstańców. Projekt zakłada odwiedzenie mogił powstańczych i miejsc pamięci, powstania szlakiem frontu północnego na Krajnę i Pałuki.
Przedstawiciele kibiców Lecha Poznań opowiedzieli zebranym o zbiórkach pieniędzy, które są przekazywane na odnowienie i oznakowanie mogił powstańczych oraz wykonanie tablic informacyjnych o miejscach pochówku powstańców.
W zebraniu uczestniczyła młodzież ze Szkolnego Koła Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Gimnazjum nr 2 w Szubinie.
Młodzież pod kierunkiem Dobromiły Swosińskiej wykonała koncert kolęd.
Wspólne kolędowanie i dyskusja o propozycjach obchodów 100. rocznicy powstania zakończyła spotkanie.

Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie  Spodkanie przedświąteczne koła TPPW w Szubinie

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2021-11-29
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj29
wczoraj34
razem141071

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi