Obchody rocznic

 Szukaj w bazie danych 
      2019-01-11 » Tomek Kamiński i Chór Nadzieja uświetnili koncert z ok. 100-lecia Powstania Wielkopolskiego

miejsce rocznicy : KcyniaTomek Kamiński i Chór Nadzieja uświetnili koncert z ok. 100-lecia Powstania Wielkopolskiego
Kolejna inicjatywa z okazji 100. lecia Powstania Wielkopolskiego miała miejsce w piątek, 11 stycznia. Na sali gimnastycznej ZSO w Kcyni, na ścianie której powstał w ubiegłym roku mural powstańczy, zorganizowano koncert z udziałem Chóru Nadzieja pod dyrekcją Michała Gacki oraz Tomka Kamińskiego z zespołem. Koncert łączył w sobie element podsumowania minionego roku. Gości powitała prowadząca Anna Duda-Nowicka, w dalszej części odsłonięto mural. Aktu tego dokonali: Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant, dyrektor ZSO Katarzyna Kluczyńska wraz z młodzieżą oraz Jacek Paszkiewicz ze Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć relację z odsłonięcia siedząc na sali dzięki transmisji na żywo. W asyście stanęli członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni.

Następnie podsumowania tego, co wydarzyło się w ubiegłym roku dokonał Burmistrz Kcyni Marek Szaruga. Włodarz wspomniał o działaniach związanych z racjonalizacją wydatków, inwestycjach, które przeprowadzono, zadaniach, które wykonano. Mówił także o planach, o przyszłości gminy i konieczności podjęcia trudnych decyzji. Następnie głos zabrał także Jan Kurant Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Wicestarosta Tomasz Miłowski. Po tej części na scenę zaproszono nakielski Chór Nadzieja, który zaprezentował zarówno repertuar patriotyczny, jak i kilka kolęd. Na końcu w przepiękny sposób odśpiewano utwór „Wolność – Te Deum”. Następnie czas przyszedł na artystę, którego zaproszono do Kcyni z okazji 100.lecia Powstania Wielkopolskiego. Tomek Kamiński wystąpił w Kcyni wraz ze swoim zespołem. Koncert rozpoczął od rozpoznawalnego utworu „Ty tylko mnie poprowadź” wprowadzając zgromadzoną publiczność we wspaniały klimat. Koncert artysta przeplatał kolędami według własnej aranżacji. Publiczność koncert nagrodziła gromkimi brawami. Po koncercie można było kupić płytę. Dodatkowym elementem była możliwość zwiedzenia wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej „Należy stworzyć niepodległe państwo Polskie (...) z wolnym dostępem do morza. Powrót Pomorza i Kujaw do Polski 1918-1920”.

Organizatorem był Urząd Miejski w Kcyni, który składa serdeczne podziękowania przede wszystkim Pani Dyrektor ZSO Katarzynie Kluczyńskiej i pracownikom, w szczególności Pani Małgorzacie Nowakowskiej za ogromną pomoc oraz Dyrektor GCKiB Pani Ilonie Kurdelskiej i pracownikom na pomoc techniczna.


Fot. i tekst Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni


autor publikacji : Fot. i tekst Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni


bibliografia :


 Tomek Kamiński i Chór Nadzieja uświetnili koncert z ok. 100-lecia Powstania Wielkopolskiego   Tomek Kamiński i Chór Nadzieja uświetnili koncert z ok. 100-lecia Powstania Wielkopolskiego   Tomek Kamiński i Chór Nadzieja uświetnili koncert z ok. 100-lecia Powstania Wielkopolskiego   Tomek Kamiński i Chór Nadzieja uświetnili koncert z ok. 100-lecia Powstania Wielkopolskiego

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2024-05-19
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj9
wczoraj17
razem160640

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi