Obchody rocznic

 Szukaj w bazie danych 
      2016-02-15 » Powiatowo-Gminne obchody 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbyły się w Sadkach

miejsce rocznicy : SadkiPowiatowo-Gminne obchody 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbyły się w Sadkach
Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Gmina Sadki, Gminny Ośrodek Kultury w Sadkach, Parafia pw. św. Wojciecha w Sadkach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Samostrzelu, Gminna Biblioteka Publiczna w Sadkach, Towarzystwo Kulturalne Gminy Sadki, Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie byli organizatorami powiatowo-gminnych obchody 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które odbyły się dzisiaj 15 lutego 2016 roku w Sadkach, a uczestniczyły w nich liczne poczty sztandarowe i delegacje z terenu powiatu nakielskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą św, w kościele pw. św. Wojciecha, którą odprawił ks. Krzysztof Wiśniewski. Po mszy św. przemaszerowano na pobliski cmentarz gdzie odbył się apel pamięci, który przygotowały harcerki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu i złożono wiązanki kwiatów na grobach powstańców wielkopolskich. Ostatnia część uroczystości odbyła się w Gminnym Centrum Kultury. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Tomasz Miłkowski - Starosta Nakielski, Dariusz Gryniewicz - Wójt Gminy Sadki. W części artystycznej wystąpiła m.in. orkiestra młodzieżowa Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią. Można było zwiedzać wystawę poświęconą Powstaniu Wielkopolskiemu przygotowaną przez Muzeum Ziemi Szubińskiej.

tekst i zdjęcia: Zbigniew Kubisz
ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI ---TUTAJ


autor publikacji : Zbigniew Kubisz


powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2024-07-24
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj18
wczoraj22
razem162140

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi