Obchody rocznic

 Szukaj w bazie danych 
      



2012-12-27 » 94. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy

miejsce rocznicy : Mrocza



94. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy
O godz. 14.30 delegacja członków mroteckiego Towarzystwa w składzie: Maria Sobota, Zdzisława Jędrzejczak oraz Roman Pajzderski zapaliła znicze w miejscach związanych z Powstaniem i upamiętniających Powstańców Wielkopolskich w Mroczy. Znicze zapłonęły na placu Wolności pod Obeliskiem upamiętniającym udział mieszkańców Mroczy i okolic w Powstaniu Wielkopolskim, na ul. Łabędzkiego pod Tablicą Memoratywną ku pamięci kpr. Feliksa Łabędzkiego z Siedlemina – Powstańca kompanii jarocińskiej, który zginął w walce o Mroczę, na Cmentarzu Parafialnym na Pomniku Patrona mroteckiego Koła TPPW 1918/1919 ppor. Franciszka Borzycha. Ponadto w Drążnie, gdzie znajduje się Kamień upamiętniający miejsce śmierci Powstańca Wielkopolskiego z Nakła nad Notecią Józefa Balcerzaka. Wartę Honorową zaciągnęli „zaprzyjaźnieni” z naszym Kołem Ratownicy z Jednostki Ratownictwa Medycznego z Kowalewka, którym składamy serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc.

Wcześniej w ww. miejscach zapalono znicze w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Leszka Klesińskiego. Dodatkowo zostały one udekorowane odświętnie flagami przez pracowników Referatu Obsługi Komunalnej UMiG.
Dziękujemy w imieniu naszej rodziny powstańczej wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w uczczenie tego szczególnego grudniowego dnia.


autor publikacji : mjr rez. Jarosław Odrobiński


 94. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy   94. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy   94. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy   94. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy   94. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy   94. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Mroczy

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2024-12-21
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj10
wczoraj12
razem164492

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi