Miejsca pamięci narodowej

 Szukaj w bazie danych 
      Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa

miejscowość : Dziewierzewo
adres : Dziewierzewo 34
gmina : Kcynia
powiat : nakielski
województwo : kujawsko-pomorskie » pokaż na mapieTabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa
14 grudnia 2018r. z inicjatywy OSP Dziewierzewo oraz partnerów: Stowarzyszenia „Razem dla Dziewierzewa”, Towarzystwa Historycznego oraz Urzędu Miejskiego w Kcyni na budynku szkoły w Dziewierzewie odsłonięto tablicę poświęconą Powstańcom Wielkopolskim w 100. rocznicę Powstania i 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości.
Tablicę odsłonili potomkowie powstańców wielkopolskich z Dziewierzewa. Uroczystość poprowadziła Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Dziewierzewa” – Maria Łyszczarz.
Po pierwszej przed szkołą zebrani udali się do placówki by tam obejrzeć program słono-muzyczny i zapoznać się z okolicznościowymi wystawami. Jedna z wystaw wypożyczona została z Muzeum Ziemi Szubińskiej.


autor publikacji : Kamila Czechowska


 Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa  Tabliczki z nazwiskami powstańców z Dziewierzewa

powrót do poprzedniej strony | do góry


Data wydruku : 2024-06-16
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj9
wczoraj15
razem161122

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi