Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości dla najmłodszych

data: 2023-11-17, autor: Kamila Czechowska

Narodowe Święto Niepodległości  dla najmłodszych
W Muzeum Ziemi Szubińskiej od ponad dwóch tygodni trwają zajęcia muzealne dot. niepodległości pt. 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Na taki cykl zajęć przybyły dzieci z różnych przedszkoli naszego miasta, t.j. Przedszkole Niepubliczne Słoneczko w Szubinie grupa Motylki, Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie grupy Biedronki, Muchomorki, Stokrotki, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie oddziały zerówek – Motylki, Żabki, Biedronki, klasa I c. Dzieci zapoznały się z legendą o Lechu, Czechu i Rusie, poznały pierwszą stolicę Polski, symbole narodowe i ich znaczenie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały historii dzieci wrzesińskich, którą niedawno mogliśmy oglądać w murach muzeum podczas pokazu filmu „Miasto młodych buntowników” w reżyserii Zdzisława Siwika i Krzysztofa Marka Nowaka. Poznały także dzieje naszego miasta pod zaborem i losy jego mieszkańców. Dzieci dowiedziały się jak mogą wyrazić swój patriotyzm wobec naszej ojczyzny czy też naszego miasta. Na zakończenie każdego spotkania każda z grup uczestniczyła w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywano kokardy narodowe dostosowane do wieku, plakaty na gazetkę szkolną z małych flag, które samodzielnie dzieci kolorowały. Zajęcia prowadziła Iwona Kruk. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo.
https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1405

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2024-04-18
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj6
wczoraj22
razem160106

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi