Aktualności

W drugim dniu ,,powstańczych ferii...''

data: 2022-01-26, autor: Kamila Czechowska

W drugim dniu ,,powstańczych ferii...''
W drugim dniu realizacji przez KGW Młode Łanki projektu pn. "Powstańcze ferie. Edycja III. A pamięć trwa – cykl zajęć edukacyjnych o Powstaniu Wielkopolskim" dofinansowanego ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 1/2022 uczestnicy wybrali się do Poznania. Wizytę w mieście, gdzie 27 grudnia 1918 r. wybuchło powstanie wielkopolskie, rozpoczęto od zwiedzania Muzeum Broni Pancernej, które zrobiło na nas piorunujące wrażenie i które to muzeum serdecznie wszystkim polecamy.
Kolejnym punktem na mapie naszej wycieczki było Muzeum Powstania Wielkopolskiego zlokalizowane na Rynku, gdzie mieliśmy okazję podziwiać także stare kamienice. W muzeum skupiliśmy się na wysłuchaniu historii wybuchu powstania, wizyty Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, od której się wszystko zaczęło, pierwszej ofierze powstania, jak również szukaliśmy w muzeum kcyńskich śladów. Szliśmy ulicą Franciszka Ratajczaka oraz Powstańców Wielkopolskich.
Dodatkową atrakcją podczas wyjazdu była także rozrywka w parku trampolin - Jump Arena Poznań Grunwald, która została sfinansowana ze środków własnych KGW.
Dziękujemy uczestnikom za tegoroczną edycję powstańczych ferii i miło spędzony czas.
Materiał: KGW Młode Łanki

W drugim dniu ,,powstańczych ferii...''   W drugim dniu ,,powstańczych ferii...''   W drugim dniu ,,powstańczych ferii...''   W drugim dniu ,,powstańczych ferii...''

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2022-11-27
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj26
wczoraj15
razem150937

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi