Aktualności

KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami

data: 2021-01-20, autor: Kamila Czechowska

KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami
KGW Młode Łanki w dniach 11-15 stycznia realizowało lekcje związane z Powstaniem Wielkopolskim w ramach projektu "Powstańcze ferie. Edycja II. Z historią w nowoczesność - cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży" z dofinansowaniem ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 1/2021. Codziennie na profilu KGW na Facebook pod linkiem https://www.facebook.com/KGWMlodeLanki pojawiał się filmik tematycznie związany z powstaniem oraz relacja on-line, która była niejako instruktażem do danego dnia. Uczestnicy projektu mieli za zadanie obejrzeć filmik i relacje oraz wykonać zadania z danego dnia. I tak zaplanowano m.in. kolorowanie kolorowanki "100 lat Niepodległości", pracę z książką "Wielka księga małego Polaka", wykonywanie zestawu kreatywnego oraz miejsca pamięci z klocków przestrzennych, malowanie ramek do zdjęć oraz breloków i magnesów oraz dzień patriotycznych gier. Relacje i filmiki odbywały się z miejsc związanych z powstaniem m.in. z Izby Pamięci Towarzystwa Historycznego czy Muzeum Ziemi Szubińskiej. Tematy lekcji dotyczyły m.in. miejsc pamięci narodowej, miejsc związanych z powstaniem, zbiorów muzeum, powstańczych fotografii. Projektem zostało objętych 10 uczestników, ale filmiki i relacje zostały opublikowane na stałe na profilu KGW i każdy może z nich skorzystać.
To już druga edycja powstańczych ferii. W ubiegłym roku odbywały się zajęcia w świetlicy wiejskiej. W tym roku, z uwagi na pandemię, przewidziano wersję on-line, którą uzupełniały działania wykonywane przez uczestników domu.
Wszelkie materiały, w tym filmiki i relacje, dostępne są na stałe na profilu KGW Młode Łanki na Facebooku. Autorką projektu była Anna Duda-Nowicka.

Materiał: Anna Duda-Nowicka KGW Młode Łanki

KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami  KGW Młode Łanki realizowało projekt związany z powstańczymi feriami

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2021-10-20
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj4
wczoraj46
razem139273

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi