Aktualności

Szubińskie muzeum zdobyło dodatkowe środki

data: 2019-07-15, autor: Kamila Czechowska

Szubińskie muzeum zdobyło dodatkowe środki
,,Szubiński wymiar II wojny światowej" to projekt związany z lokalną historią naszej społeczności, nawiązujący do doświadczeń z okresu wojny. Projekt dofinansowany jest ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu ,,Patriotyzm Jutra". Realizowany będzie w ramach przybliżenia mieszkańcom - dorosłym, młodzieży i dzieciom, a także osobom spoza naszego miasta i gminy historii lokalnej. Projekt zakłada przygotowanie wystawy, która składać się będzie z dziesięciu plansz dwustronnych. Będą one zawierały informacje oraz kopie zdjęć, opisów, dokumentów, a także ciekawostek związanych z historią ludzi i wydarzeń z lat 1939-1945. Ekspozycja będzie w pierwszej kolejności prezentowana w Muzeum Ziemi Szubińskiej. Później zostanie umieszczona w przestrzeni publicznej, czyli na rynku w Szubinie. Wystawa plenerowa, która nie jest obarczona ograniczeniami, które towarzyszą ekspozycji w murach muzeum, jest formą dotarcia z treściami edukacyjnymi do szerokiego grona odbiorców. Plansze będą zawierać reprodukcje bogatych w tym temacie zbiorów muzeum. Nie będzie to zbiór suchych faktów. Wystawę będą współtworzyły informatory zatytułowane: ,,Zbrodnia katyńska"; ,,Duchowni w obozach zagłady"; ,,Powstańcy Wielkopolscy" wyrok po dwudziestu latach"; ,,Wypędzeni"; ,,Szubińskie Powązki", ,,Niemieckie obozy w Szubinie". Folderom będzie towarzyszył spacer historyczny uczestników z kartą do uzupełnienia, która zaktywizuje do poznawania historii lokalnej. Muzeum liczy na zaangażowanie młodzieży oraz osób dorosłych, którzy będą brali udział w tworzeniu informatorów. Wysokość dofinansowania to 7000 zł.

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2020-07-13
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj19
wczoraj17
razem126142

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi