Aktualności

6 czerwca w Szubinie finał rajdu konnego na trasie Gniezno-Szubin

data: 2018-05-28, autor: Kamila Czechowska

6 czerwca w Szubinie finał rajdu konnego na trasie Gniezno-Szubin
Z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Oddział Terenowy im. 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski, zainicjował przygotowania, by w wyjątkowy sposób uczcić wszystkich powstańców wielkopolskich frontu północnego.
Rajd konny szlakiem bojowym 3. Pułku Ułanów Wielkopolskich z okresu powstania odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2018 r. na trasie Gniezno-Szubin. Rozpocznie go uroczystość 4 czerwca o godzinie 9:00 na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie.
Rajd konny ma charakter edukacyjny. W każdej z miejscowości na jego trasie, tj. w Gnieźnie, Trzemesznie, Mogilnie, Żninie, Łabiszynie i Szubinie odbędą się spotkania z mieszkańcami, a w szczególności z młodzieżą, zostaną zaprezentowane pokazy ułańskie oraz wygłoszone krótkie prelekcje dotyczące Powstania Wielkopolskiego. Edukacyjna strona rajdu wpisuje się w zadania ustawowe Instytutu Pamięci Narodowej, stąd cała inicjatywa została wsparta przez Dyrektora poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dr. hab. Rafała Reczka, a jednym z organizatorów wydarzenia jest pracownik IPN i członek oddziału konnego Paweł Kochański.
Przedsięwzięcie odbędzie się również dzięki pomocy udzielonej przez Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza oraz urzędników magistratu gnieźnieńskiego. Dużego wsparcia organizacyjnego udzieliły też władze wszystkich miejscowości, w których odbędą się spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą.
materiał: IPN
Finał rajdu konnego w Szubinie odbędzie się 6 czerwca o godz. 18.00 na polanie przy ruinach zamku.

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2023-09-24
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj6
wczoraj10
razem156135

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi