Aktualności

18 miejsc na warsztatach pisarskich z Sylwią Chutnik, Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim czeka na autorów z Wielkopolski.

data: 2018-02-22, autor: Kamila Czechowska

18 miejsc na warsztatach pisarskich z Sylwią Chutnik, Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim czeka na autorów z Wielkopolski.
Konkurs pisarski na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle
18 miejsc na warsztatach pisarskich z Sylwią Chutnik, Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim czeka na autorów z Wielkopolski.
W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zachęcamy mieszkańców województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie pisarskim na opowiadanie, którego tłem będą wydarzenia lub postacie związane z Powstaniem Wielkopolskim. Żeby wziąć udział w konkursie nie trzeba mieć doświadczenia pisarskiego.
Opowiadanie powinno być napisane w jednym z trzech gatunków: obyczajowym, kryminalnym/sensacyjnym lub z elementami reportażu. Praca (opowiadanie, szkic) przesłana na konkurs musi być oryginalnym utworem Uczestnika konkursu napisanym w języku polskim i musi nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Przesłana praca nie może być nigdzie wcześniej opublikowana.
Opowiadanie zgłoszone do konkursu nie może przekraczać objętości 30 000 znaków znormalizowanego tekstu. Z kolei szkic opowiadania nie może być mniejszy niż 3600 znaków i większy niż 90 00 znaków znormalizowanego tekstu. Szkic powinien zawierać: pomysł fabuły, zarysowane postaci bohaterów, określenie miejsca i czas akcji.
Zgłoszenia na konkurs należy przesłać do 20 marca 2018 r. przez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.maszynadopisania.pl
Wyniki zostaną ogłoszone 23 kwietnia 2018 r.
NAGRODA
Spośród nadesłanych prac, jury wybierze 18 najlepszych, a ich autorów zaprosi do udziału w 3-dniowych warsztatach pisarskich w Poznaniu. Osobom spoza Poznania organizator zapewnia zwrot kosztów dojazdu i zakwaterowania. Laureaci konkursu zostaną podzieleni na trzy grupy - w zależności od gatunku w jakim napisali opowiadanie lub szkic. Podczas warsztatów będą pracowali nad swoimi tekstami pod okiem przydzielonego nauczyciela. Warsztaty poprowadzą: Sylwia Chutnik, Przemysław Semczuk i Piotr Bojarski. Na zakończenie projektu opowiadania uczestników warsztatów zostaną opublikowane w antologii.
Regulamin konkursu dostępny jest tutaj http://www.maszynadopisania.pl/konkurs-pisarski-na-opowiadanie-z-powstaniem-wielkopolskim-w-tle/
Organizatorem konkursu jest Maszyna do Pisania. Projekt jest realizowany na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Poznańskie i serwis Lubimy Czytać.
Partnerami są: Kryminalna Piła – literackimi śladami / Okoń w sieci / Godsavethebook / Czytam, bo lubię / Zbrodnia w Bibliotece

Kilka słów o pisarzach prowadzących warsztaty
Sylwia Chutnik – pisarka, dramatopisarka i felietonistka. Jest autorką m.in. powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Dzidzia”, „Cwaniary”, „Jolanta”, „Smutek cinkciarza”, książki „Warszawa Kobiet 2011”, zbioru felietonów „Mama ma zawsze rację”, „Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe”, zbioru opowiadań „W krainie czarów”, rozmów „Kobiety, które walczą”. Laureatka Paszportów Polityki 2008 (literatura). Trzykrotnie nominowana do Nagrody Nike (w 2009, 2012 i 2015 r.). W 2010 roku dostała Społecznego Nobla Fundacji Ashoka za działalność społeczną. W 2011 roku została laureatką nagrody Fundacji Polcul za działalność społeczną. Jej książki zostały wydane w dziewięciu krajach.
Przemysław Semczuk – dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Jest autorem m.in. książek reportażowych „Magiczne Dwudziestolecie”, „Wampir z Zagłębia”, „Kryptonim Frankenstein”, a także Laureatem Nagrody Prezydenta Lublina – Kryształowej Karty Polskiego Reportażu.
Piotr Bojarski – dziennikarz poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego powieść „Juni” wygrała konkurs literacki na najlepszą powieść o Poznaniu, zorganizowany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Voyager Club. Jest autorem powieści kryminalnych „Ściema” i „Biegacz”, a także reportaży historycznych „Cztery twarze Prusaka”, „Poznaniacy przeciwko swastyce” i „Przebudzeni”.

Dodatkowe informacje:
MASZYNA DO PISANIA od 2012 roku organizuje i prowadzi warsztaty twórczego pisania. Założycielką szkoły jest Katarzyna Bonda.
Kursy powieściopisarskie, prozy gatunkowej, reportażowe i storytellingu prowadzone są w MASZYNIE przez uznanych twórców, a zarazem skutecznych pedagogów.
Uczymy pisania.
Koncentrujemy się na rzemiośle.
Nie zastanawiamy się, czy pisania można nauczyć.
Przekazujemy konkretną wiedzę, której stosowania uczymy w praktyce. Dlatego tak ważne jest dla nas osobiste zaangażowanie każdego uczestnika w proces dydaktyczny.
Z wiedzy, profesjonalizmu oraz doświadczenia naszych nauczycieli korzystają przede wszystkim uczestnicy, którzy piszą, którzy w trakcie intensywnych kursów MASZYNY DO PISANIA decydują się na pracę i współdziałanie z prowadzącymi oraz z grupą.
Prowadzimy kursy dla początkujących i dla zaawansowanych. Ważny jest dla nas kontakt z każdym uczestnikiem, współpraca kursantów w grupie oraz rzetelny szlif pisarski. Wierzymy w moc konstruktywnej krytyki, którą otrzymują wszyscy, decydujący się na naukę creative writing w Maszynie do Pisania.

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2024-04-27
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj
wczoraj23
razem160284

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi