Aktualności

Zostań współredaktorem

data: 2011-05-17, autor: Kamila Czechowska

Zostań współredaktorem
Z dniem 1.01.2011 r. zespół redakcyjny w składzie: Kamila Czechowska, Piotr S. Adamczewski, Andrzej Sołtysiak, Jarosław Odrobiński pod kierunkiem Sławomira Łanieckiego rozpoczął prace przygotowawcze do wydania drugiego tomu Słownika Biograficznego Uczestników Powstania Wielkopolskiego Frontu Północnego (Nadnoteckiego) 1918-1919. Pierwszy tom opublikowany w 2009 r. i opatrzony wstępem prof. zw. dr. hab. Bogusława Polaka został przyjęty przez czytelników bardzo dobrze, a jego nakład wyczerpał się w przeciągu kilku miesięcy. Jego wydanie wsparły samorządy lokalne: powiat nakielski, urzędy miejskie w Kcyni, Mroczy, Nakle, Szubinie, samorząd gminny z Sadek, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Bank Spółdzielczy w Nakle oraz Nakielski Ośrodek Kultury.
Dlatego też uznaliśmy za konieczne kontynuować, bez zbędnej zwłoki, dalsze prace nad biogramami powstańczymi, które chcielibyśmy sfinalizować w przyszłym roku wydaniem kolejnego tomu.
W związku z tym zwracamy się z prośbą zaangażowania się w opracowanie publikacji poprzez przygotowanie przez czytelników następnych biogramów i przesłanie ich na adres Nakielskiego Ośrodka Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego w Nakle nad Notecią. Zapewniamy, że biogramy, które dotrą do redakcji do końca bieżącego roku zamieszczone zostaną w Słowniku. Biogramy zamieszczamy wedle przyjętej zasady, że uczestnik powstania powinien walczyć na froncie nadnoteckim lub tutaj urodzić się. Prosimy także rozpropagować w swoim środowisku ideę naszego Słownika.


Sławomir Łaniecki

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2024-11-01
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj2
wczoraj23
razem163596

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi