Aktualności
Patriotyczne recytacje w Rynarzewie
data: 2014-02-19, autor: Kamila Czechowska
20 lutego 2014 r. po raz jedenasty odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Wiersza patriotycznego pt: „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”, który organizowany jest w ramach obchodów 95 rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Rynarzewie. Do recytacji patriotycznej poezji stawiło się 25 uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kowalewie, Gimnazjum nr 1 im. Sędziwoja z Szubina w Szubinie, Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Szubinie, Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie. Jury konkursowe obradowało w składzie: przewodniczący Mirosław Rzeszowski – dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie, oraz członkowie: Jadwiga Erdmann – Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią – Fila w Szubinie i Kamila Czechowska – dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie. Młodzi recytatorzy sięgnęli po teksty Artura Opmanna, Romana Wilkanowicza, Wisławy Szymborskiej, Władysława Bełzy, Jana Pietrzaka, Adama Piotrowskiego i Leona Bochenka. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury konkursu wyróżniło następujące osoby:W grupie Szkoły Podstawowe:
1 miejsce – Marika Piecuch (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysław Jagiełły w Szubinie)
2 miejsce – Wiktoria Katafiasz (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalewie)
3 miejsce – Melisa Büyükbayrak (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły w Szubinie)
Wyróżnienie – Oliwia Niespodziana (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalewie).
W grupie Gimnazjum:
1 miejsce – Rozalia Konarzewska (Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie)
2 miejsce – Sylwia Komasa (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie)
3 miejsce – Hanna Wiśniewska (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie)
Wyróżnienie – nagroda Dyrektora Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie – Szymon Lipiński (Gimnazjum nr 1 im. Sędziwoja z Szubina w Szubinie).
Organizatorami konkursu po raz jedenasty byli: Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Koło w Rynarzewie, Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie – Fila w Rynarzewie oraz Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie. Konkurs prowadził Piotr Adamczewski – prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 im. ks. Ludwika Sołtysińskiego w Szubinie.
powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności
Data wydruku : 2024-11-24
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net
Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna
Dane adresowe
Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin
E-mail
powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net
Telefony
52 384 24 75
Godziny otwarcia
w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00
Odwiedziny serwisu
dzisiaj9
wczoraj12
razem164019
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi