Aktualności
X Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego ,,Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej"
data: 2012-11-14, autor: Kamila Czechowska
14.02.2013 r. w Rynarzewie odbył się X Konkurs Recytatorski Wiersza Patriotycznego pt: ,,Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej". Konkurs organizowany był z okazji 94 rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 na terenie Rynarzewa i ma na celu popularyzowanie zwycięskiego zrywu niepodległościowego w historii Polski, poprzez recytację wiersza patriotycznego oraz zainteresowanie uczniów sztuką recytacji, a tym samym pielęgnowaniem ojczystego języka polskiego. Zaproszonych gości powitał dyrektor Zespołu Szkól w Rynarzewie Janusz Nowakowski. Konkurs prowadził Piotr Adamczewski, który na tę okazję przywdział mundur Wojsk Wielkopolskich (wzór pochodzący z epoki). W dwóch grupach wiekowych (szkoły podstawowe i gimnazja) udział wzięło 29 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie Mirosław Rzeszowski, Jadwiga Erdmann - Powiatowa Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna Filia w Szubinie oraz dyrektor Muzeum Ziemi szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie Kamila Czechowska dokonała przesłuchań uczestników i postanowiła wyróżnić: w grupie gimnazjum I miejsce zajęła Rozalia Konarzewska (Gimnazjum w Rynarzewie), II miejsce Karolina Nowaczewska (Gimnazjum w Kowalewie ), III miejsce Hanna Wiśniewska (Gimnazjum w Kowalewie) oraz wyróżnienie dla Dominiki Kolady (Gimnazjum w Rynarzewie). W grupie szkół podstawowych I miejsce i nagrodę specjalną Dyrektora Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie przyznano Melisie Büyükbayrak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie ), II miejsce Zuzannie Łukowskiej (Szkoła Podstawowa w Turze), III miejsce Weronice Olearczyk (Szkoła Podstawowa w Turze) oraz wyróżnienie dla Dawida Gelerta (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie). Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Na zakończenie organizatorzy z okazji 10. edycji konkursu zaprosili wszystkich na okolicznościowy tor. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w Rynarzewie, Biblioteka Szkolna i Biblioteka Publiczna Fila w Rynarzewie, Świetlica Wiejska w Rynarzewie.W konkursie uczestniczyły szkoły: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie, Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie, Szkoła Podstawowa w Turze, Szkoła Podstawowa w Królikowie, Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kowalewie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Rynarzewie.
powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności
Data wydruku : 2024-11-22
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net
Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna
Dane adresowe
Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin
E-mail
powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net
Telefony
52 384 24 75
Godziny otwarcia
w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00
Odwiedziny serwisu
dzisiaj9
wczoraj16
razem163983
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi