Aktualności

Zdjęcia i ciekawostki z Nakła oraz uzupełnienie do biogramu Ignacego Nowaka

data: 2012-10-05, autor: Katarzyna Cieniuch

Zdjęcia i ciekawostki z Nakła oraz uzupełnienie do biogramu Ignacego Nowaka

Dzień dobry.
W załączeniu przesyłam niedawno odnalezione zdjęcie, które było własnością mojego pradziadka Ignacego Nowaka, a obecnie znajduje się w zbiorach rodziny Jaskólskich z Nakła. Niestety nic nie wiemy o okolicznościach powstania zdjęcia. Prawdopodobnie zrobione jest na tle istniejącej jeszcze kamienicy na ulicy Lipowej w Nakle.
W załączniku znajdują się również jako ciekawostki zdjęcia odznak. Do odznaki PUP mogę dosłać patent nadania, ale widziałem, że już taki znajduje się w archiwach strony. Druga odznaka - niestety niewiele udało się ustalić na jej temat.
Skromnie chciałbym się przypomnieć o zamieszczeniu biografii pradziadka (również w załączniku), jak i prosić o korektę w nazwisku w dziale Powstańcza lista strat: jest Gehrka Władysław, powinno być Gehrke Władysław (brat żony Igancego Nowaka)

Serdecznie pozdrawiam
Janusz Gwóźdź    Nakło nad Notecią






Dziękujemy za informację i uzupełniamy materiał w biogramie Ignacego Nowaka  ZOBACZ TUTAJ

Zdjęcia i ciekawostki z Nakła oraz uzupełnienie do biogramu Ignacego Nowaka   Zdjęcia i ciekawostki z Nakła oraz uzupełnienie do biogramu Ignacego Nowaka   Zdjęcia i ciekawostki z Nakła oraz uzupełnienie do biogramu Ignacego Nowaka

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2024-11-22
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj10
wczoraj16
razem163984

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi