Aktualności

Nagrody w rękach zwycięzców z Pałuk i Krajny

data: 2023-12-06, autor: Kamila Czechowska

Nagrody w rękach zwycięzców z Pałuk i Krajny
W niedzielę 3 grudnia 2023 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się podsumowanie projektu pt. „DZIEŃ PO DNIU. POWSTANIE WIELKOPOLSKIE NA PAŁUKACH I KRAJNIE”. Projekt realizowany był przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne we współpracy z Muzeum Ziemi Szubińskiej, Muzeum Ziemi Krajeńskiej i Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Zadanie sfinansowane zostało ze środków Powiatu Nakielskiego w ramach otwartego konkursu ofert. W niedzielę w muzeum podsumowano projekt – zaprezentowano wystawę i podsumowano konkurs dla dzieci i młodzieży.
W spotkaniu udział wzięli m.in. burmistrz Mariusz Piotrkowski, członek zarządu powiatu Ignacy Pogodziński, ks. dziekan Tadeusz Lesiński, członkowie organizacji oraz wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie. Przed ogłoszeniem wyników wiersz zaprezentowała Zuzanna Kłosowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Prace nadesłane na konkurs oceniła komisja w składzie: zastępca burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak, z ramienia Rady Muzeum Jadwiga Erdmann, przedstawiciel Szubińskiego Towarzystwa Kulturalnego Patrycja Banasiak. Komisja dokonała analizy prac konkursowych zgodnie z przyjętymi w regulaminie kryteriami. Na konkurs nadesłano prace ze: Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, Szkoły Podstawowej w Królikowie, Szkoły Podstawowej w Kowalewie, Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, Szkoły Podstawowej w Turze, Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, Placówki Wsparcia Dziennego w Szubinie, zajęć plastycznych SzDK, Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, Szkoły Podstawowej im. H. Sucharskiego w Sadkach, Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Nagrodzeni pracowali pod kierunkiem nauczycieli i instruktorów: Hanny Zawadzkiej-Pleszyńskiej, Magdaleny Itrich, Elżbiety Lasik, Marleny Nowaczewskiej, Anny Kubalewskiej, Małgorzaty Otto, Hanny Molenda, Violetty Hejza, Marioli Polańskiej, Piotra Szybowicza.
Wręczenia nagród dokonali burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski i koordynator projektu Kamila Czechowska.
Wyniki.
Klas „0”- III: I miejsce Apolonia Kurowska zajęcia SzDK; II miejsce Jan Rozkowiński Szkoła Podstawowa w Rynarzewie; III miejsce Bartosz Osiński Placówka Wsparcia Dziennego w Szubinie; Wyróżnienie: Michalina Zygowska z zajęcia SzDK.
Klas IV-VIII szkół podstawowych: I miejsce Zofia Masiakowska Szkoła Podstawowa w Kcyni; II Julia Adamowska Szkoła Podstawowa w Rynarzewie; III miejsce Oliwia Wojciechowska Szkoła Podstawowa w Sadkach; wyróżnienia: Antonina Ujazdowska Szkoła Podstawowa w Kcyni; Laura Graba Szkoła Podstawowa w Kowalewie; Zuzanna Sadzińska Szkoła Podstawowa w Rynarzewie; Filip Karol Przybylski Szkoła Podstawowa w Kowalewie.
Klas ponadpodstawowych: I miejsce Oliwia Kaniewska I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią; II miejsce Anna Koniec I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.
W kategorii prace literackie: I miejsce Zuzanna Kłosowska Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie; II miejsce Sara Graba Szkoła Podstawowa w Kowalewie.
W kategorii specjalne - inna forma: równorzędne I miejsca: Martyna Miziuła I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie; Julia Tonn I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie; Zofia Kubalewska I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie.

https://muzeum.szubin.net/index.php?d=wiecej&d1=galeria&d2=1410

powrót do poprzedniej strony | do góry | pozostałe aktualności


Data wydruku : 2024-12-04
Źródło : Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - https://powstanie.szubin.net

Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 na Pałukach i Krajnie - ludzie, miejsca, wydarzenia - Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna

Dane adresowe

Muzeum Ziemi Szubińskiej
im. Zenona Erdmanna
ul. Szkolna 2
89-200 Szubin

E-mail

powstanie@szubin.net
muzeum@szubin.net

Telefony

52 384 24 75

Godziny otwarcia

w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00

Odwiedziny serwisu

dzisiaj6
wczoraj10
razem164180

Muzeum Ziemi Szubińskiej

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
„Utworzenie strony internetowej i wydanie przewodnika promującego miejsca pamięci narodowej związanej z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919”
współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.
Instytucja Zarządzająca PROW 2007–2013 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi